Ανακοίνωση για τις εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

Ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου σας κάνει  γνωστό ότι:
1. Οι εγγραφές των μαθητών για την Πρώτη (Α’) Τάξη του Σχολικού Έτους 2021–2022 θα γίνουν από Δευτέρα 1 μέχρι και Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021.
2. Στην Πρώτη (Α’) Τάξη γράφονται παιδιά, που γεννήθηκαν από 1 Ιανουαρίου 2015 μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2015.
3. Για την εγγραφή απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:
α.Αίτηση εγγραφής (παρέχεται από το Σχολείο). Μπορείτε να την εκτυπώσετε πατώντας εδώ.
β.Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (αυτεπάγγελτη αναζήτηση από το Σχολείο).
γ.Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.(Φωτοτυπία των εμβολίων από το βιβλιάριο υγείας).
δ.Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.). Μπορείτε να το εκτυπώσετε πατώντας εδώ.
ε.Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας (π.χ. εκκαθαριστικό εφορίας ή απόδειξη ΔΕΗ-ΕΥΔΑΠ, ή μισθωτήριο οικίας κ.λπ.)
*Στο πλαίσιο τήρησης των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, η προσέλευσή σας στο σχολείο συστήνεται να γίνεται με τήρηση των κανόνων προσωπικής προστασίας(μάσκα, γάντια και ατομικό στυλό).
Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση (Τηλ. 2331099201).
Από τη Διεύθυνση του Σχολείου