Εορτασμός της Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 στο σχολείο μας

24 Οκτ 2022

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή του σχολείου μας για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, η οποία διοργανώνεται από τους/τις μαθητές/τριες , θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 08:30΄ π.μ. για κάθε τάξη χωριστά, λόγω περιορισμού διασποράς του Covid-19.

Την ημέρα αυτή δεν θα γίνουν μαθήματα και οι μαθητές/τριες μετά τη λήξη της γιορτής(περίπου στις 10:00), θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους.

Η μεταφορά με το ΚΤΕΛ θα γίνει.

Παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών από το σχολείο.

Την 28η Οκτωβρίου οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο με τα ρούχα παρελάσεως στις 9:15 π.μ. προκειμένου να λάβουν μέρος στις εορταστικές εκδηλώσεις (εκκλησιασμός – κατάθεση στεφάνων & ακολούθως παρέλαση). Μετά το πέρας των εκδηλώσεων οι μαθητές θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων.

Μεταφορά με το ΚΤΕΛ δε προβλέπεται την ημέρα αυτή.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου