Καλοκαιρινή γιορτή- Ιούνιος 2023

Σήμερα, 13/06/23, πραγματοποιήθηκε η αποχαιρετιστήρια γιορτή μας για το 2023, στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Τη γιορτή παρακολούθησαν οι γονείς και οι κηδεμόνες όλων των μαθητών.

Η γιορτή, ξεκίνησε με αποχαιρετιστήριο λόγο από μαθήτριες της Στ΄ τάξης καθώς και με τον αποχαιρετισμό τους, από τον Διευθυντή του σχολείου κ. Τσιμόπουλο.

Η γιορτή, συνεχίστηκε με χορό και τραγούδι στα Αγγλικά από τους μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης υπό την καθοδήγηση της δασκάλας των Αγγλικών, κ. Χατζηδημητρίου Ολυμπίας.

Η Β΄ τάξη μας διασκέδασε με το θεατρικό και τους χορούς που το συνόδευαν: ” Το καλοκαίρι”  .

Η Γ΄ τάξη μας θύμισε τι πρέπει να προσέχουμε το καλοκαίρι σε σχέση με τον ήλιο, με το θεατρικό:

” Ήλιε μου, φίλε μου” και τραγούδησε το τραγούδι “Ο γλάρος” .

Η Δ΄ τάξη μας παρουσίασε ένα θεατρικό σχετικό με τις δράσεις που έκανε στα εργαστήρια δεξιοτήτων,

για τον Κ.Ο.Κ. με τίτλο: “Παίζοντας με τον Κ.Ο.Κ.”.

Γέλιο πολύ, μας χάρισε η Ε΄ τάξη με το θεατρικό: “Τα ξεφτέρια” το οποίο διαδραματίζεται μέσα σε μια σχολική αίθουσα, όταν η δασκάλα προσπαθεί να τσεκάρει τις γνώσεις των μαθητών της!

Η Στ΄ τάξη μας συγκίνησε με τα δύο αποχαιρετιστήρια τραγούδια που διάλεξε για να μας παρουσιάσει: ” Είμαι ακόμα παιδί” και “Θα βρεθούμε ξανά”.

Τέλος, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έδωσε μικρά αναμνηστικά στους μαθητές της Στ΄ τάξης.

“Αααα! Κρουαζιέρα θα σε πάω… ”

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!