ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

19 Μαρτίου 2019

Ενημέρωση για τον Εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου

Αγαπητοί γονείς,
σχετικά με τον φετινό εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου, σας ενημερώνουμε ότι:
Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019 δεν θα γίνουν μαθήματα, αλλά θα πραγματοποιηθεί εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου στην Αίθουσα Εκδηλώσεων  από 09:00 έως 10:30, με ποιήματα, θεατρικά δρώμενα, τραγούδια, σκετς, αφηγηματικά μέρη.
Τη γιορτή θα παρουσιάσουν οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου και μετά την ολοκλήρωσή της όλοι/ες οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους. Μετακίνηση με το ΚΤΕΛ θα γίνει.
Παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/μαθητριών από το σχολείο.
Σας περιμένουμε όλους να παρακολουθήσετε την ανωτέρω εκδήλωση και να καμαρώσετε τα παιδιά σας !!!

Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019 οι μαθητές/τριες του Σχολείου θα προσέλθουν στο χώρο του σχολείου στις 09:00 προκειμένου να εκκλησιαστούν και παρελάσουν. Μετά το τέλος των εορταστικών εκδηλώσεων οι μαθητές θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου