To δεντράκι και τα λουλουδάκια της αυλής μας.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πρόσφερε ένα δέντρο στο σχολείο μας, ώστε να φυτευτεί

σε σημείο της αυλής που ήταν κενό και δεν υπήρχε σκιά, για να κάθονται οι μαθητές στα διαλείμματα.

Οι μαθητές των Δ΄ και Στ΄ τάξεων βοήθησαν στη φύτευσή του. Οι μαθητές της Δ΄ τάξης, έχοντας πραγματοποιήσει εργαστήριο δεξιοτήτων για τος δάσος, περίμεναν με χαρά να έρθει αυτή η στιγμή. Οι μαθητές της Στ΄ τάξης, ως μεγαλύτεροι, βοήθησαν κι αυτοί στη φύτευση και μάλιστα το υιοθέτησαν και υποσχέθηκαν να το προσέχουν και να το ποτίζουν.

Όλοι ζήτησαν να φυτευτούν και άλλα δέντρα στο σχολείο και ο σύλλογος υποσχέθηκε ότι θα προσπαθήσει να πραγματοποιήσει σύντομα την επιθυμία τους.

Οι μαθητές της Γ΄ τάξης, θέλησαν να ομορφύνουν τα παρτέρια του σχολείου, φυτεύοντας διάφορα ανοιξιάτικα λουλούδια που έφεραν από το σπίτι τους.

Τα φύτεψαν, τα πότισαν και υποσχέθηκαν να μην τα πατάνε και να τα φροντίζουν.